Drewno to najbardziej ekologiczny surowiec o szerokim wachlarzu zastosowań, który może być przyszłością budownictwa. Jest wykorzystywany z powodzeniem już od tysięcy lat ze względu na swoją uniwersalność i powszechną dostępność.

Dlaczego drewno?

Konstrukcje wzniesione w technologii drewnianej posiadają wiele zalet. Prócz walorów wizualnych dochodzą rozmaite cechy użytkowe. To technologia bardzo przyjazna użytkownikowi – jest bardzo energooszczędna. Od strony finansowej budownictwo drewniane jest nieco droższe od tradycyjnej murowanej, ale te proporcje wciąż się zmieniają wraz z rosnącym zainteresowaniem.

Drewno to budulec, który pozwala na tworzenie obiektów, których kształt ogranicza tylko ludzka wyobraźnia. Kolejnym atutem tego surowca jest to, że w porównaniu do węgla, ropy naftowej i minerałów, jego zasoby są w pełni odnawialne i to w dość krótkim czasie 60 – 100 lat.

Nowoczesność i ekologia

Budownictwo drewniane jest ściśle powiązane z budownictwem ekologicznym, które oznacza wykorzystywanie materiałów, które są najbardziej przyjazne dla środowiska. Nowe trendy w budownictwie zakładają wykorzystywanie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań – drewno doskonale wpisuje się w te trendy.

Niestety, technologia drewnianego budownictwa dotarła do Polski z wielkim opóźnieniem. Jednak z roku na rok coraz większa liczba inwestorów w Polsce przekonuje się do uroków mieszkania w domach o konstrukcji drewnianej i korzyści z tego płynących.

Zalety konstrukcji drewnianych

 • Mały ciężar objętościowy
 • Duża wytrzymałość na zginanie, ścinanie i rozciąganie
 • Łatwość obróbki mechanicznej
 • Możliwość niemal natychmiastowego użytkowania konstrukcji
 • Dobre właściwości termiczne

Wykonujemy

 • Garaże, zadaszenia, wiaty, pergole
 • Pomieszczenia gospodarcze
 • Domki narzędziowe
 • Wiaty turystyczne
 • Altany/ domki rekreacyjne
 • Meble ogrodowe
 • Hale, magazyny

Dom bez pozwolenia do 70m2

Zgodnie z nowelizacją prawa budowlanego i ustawy o planowaniu zagospodarowania przestrzennego można zbudować dom do 70m2 w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych na zgłoszenie, bez konieczności dopełnienia rozmaitych formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Wybrane realizacje

Funkcja i forma

Nowoczesne domy wykonane z drewna to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Odznaczają się one wyjątkową estetyką i szczególną praktycznością.

Obecne prefabrykowane domy drewniane mogą wyglądać jak typowe domy budowane techniką tradycyjną. Krótki czas realizacji i wysoka jakość wykonania sprawiają, że w naprawdę niedługim czasie od podpisania umowy i spełnienia wszystkich formalności, możesz cieszyć się swoim wymarzonym domem.

Nowoczesny park maszynowy

Posiadamy własne zaplecze maszyn do sprawnej realizacji wszystkich elementów konstrukcyjnych. Wszystkie nasze domy powstają na nowoczesnych liniach produkcyjnych przez co możemy zaoferować najwyższą jakość i precyzję wykonania.

Nasze wieloletnie doświadczenie w budowie domów pozwoliło nam dopracować stosowaną przez nas technologię w drobnych szczegółach.

Drewno użyte do budowy domów posiada stosowne certyfikaty oraz opatrzone jest znakiem CE na drewno konstrukcyjne.

Masz własny projekt?

Realizujemy każdy projekt domu z drewna zakupiony w wybranym przez Ciebie biurze architektonicznym. Pomożemy również w procesie adaptacji przestrzeni.

Jeżeli jeszcze nie masz projektu skontaktuj się z nami, doradzimy Ci jak wybrać rozwiązanie najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb.

Kontakt z nami